School My Project: Mapy učebního pokroku - jasný a přehledný průvodce klíčovými kompetencemi

V šesti mapách získáte jedinečného průvodce pro oblast dovedností důležitých pro život. Právě ty budou mít podle všeho v nejbližší době v českém školství stále větší význam.

Sedíme v jedné ze tříd vsetínské základní školy. Lektorka a skupina učitelů se sklání nad sítí vzájemně propojených bodů připomínajících pavučinu nebo rozsáhlý diagram. Na jednom z vláken ukazuje lektorka cestu, kterou si žáci prošli při dnešním tematickém dnu nazvaném Umím se učit. „Na stanovištích zaměřených na učební styl se rozvíjeli v těchto částech tohoto vlákna ke kompetenci k učení,“ vysvětluje. Stejně tak by s těmito diagramy pracovali žáci, pokud by se škola rozhodla s nimi po absolvování tematického dne pracovat dlouhodoběji.