Samet na školách nabídne na podzim zdarma desítky aktivit napříč předměty

Na nový školní rok chystají organizace Post Bellum a spolek Díky, že můžem další ročník projektu Samet na školách. Tato jedinečná vzdělávací platforma spojuje řadu dalších organizací, které se rozhodly středním a základním školám zdarma nabídnout svůj program. Cílem je zprostředkovat aktivity zaměřené především na soudobé dějiny
s důrazem na dění kolem 17. listopadu. Využít je mohou učitelé v různých předmětech
a zapojit se mohou také samotní studenti.

Nabídka programu se však nezaměřuje jen na sametovou revoluci a moderní dějiny, ale i na další aktuální společenská témata. Svoboda je především zodpovědnost – za sebe, za druhé i za své okolí. Tomu se bude letošní ročník věnovat především: jak pečovat o to, co jsme svobodou získali. Témata aktivit do výuky mohou být různá: od lidskoprávních, přes enviromentální až po politická či kulturní a samozřejmě také historická.