Propojení formálního a neformálního vzdělávání přináší výsledky

Jak má vypadat současná škola a co by se žáci měli učit, aby úspěšně obstáli v dalším životě? To je téma, které se často diskutuje napříč společností. Setkáváme se s řadou názorů, inovativních přístupů a výukových metod, průběžně je aktualizován rámcový obsah vzdělávání a mění se učební materiály. Univerzální a spolehlivý recept ale zatím neexistuje, takže nezbývá než dále hledat a zkoušet. Jednou z možností, jak přiblížit vzdělávání žáků reálnému životu, je i propojování formálního a neformálního vzdělávání.

Spolupráci při přípravě vzdělávacích programů a jejich pilotáži na zapojených školách se věnuje projekt Škola 4.0. Vzdělávací agentura Channel Crossings jako zástupce organizace neformálního vzdělávání úzce spolupracuje se čtyřmi školami – ZŠ Radotín, ZŠ Curie,