Někdy už v první ročníku poznáte, kdo bude práci s pacienty zvládat a mít rád

Zatímco služby a cestovní ruch v posledních dvou letech omezovaly svou činnost, zdravotnictví muselo fungovat na plné obrátky. „Studenti vidí, že zdravotnictví má stálou perspektivu a nabízí široké možnosti uplatnění,“ říká Alžběta Panáková, zástupkyně ředitele AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické. O tom, že studenti „zdrávku“ považují za atraktivní, svědčí i to, že se působiště Alžběty Panákové neustále rozrůstá – během pěti let o dvě další pobočky a stovky studentů. Za svého působení ve funkci zástupkyně získala Alžběta Panáková cenu za mimořádný počin v soutěži Zlatá karabina.
Někdy už v první ročníku poznáte, kdo bude práci s pacienty zvládat a mít rád
Lucie
Kocurová
Vedla rozhovor, redaktorka webu EDUzín a spolupracovnice redakce Řízení školy
Můžete nejprve ve stručnosti představit vaši školu?
Jsme střední zdravotnická školaa vyšší odborná škola zdravotnická. Zřizovatelem školy je zdravotnická skupina AGEL, a. s. A ačkoliv jsme škola soukromá, školné se u nás neplatí. Škola vznikla v roce 2017 a má za sebou tedy čtyři a půl roku úspěšného působení. Hlavní vizí bylo vychovávat zdravotnický personál a tím přispět k saturaci personálního obsazení nejen naší společnosti AGEL, a. s., a