Jak se pozná gentlemanská škola

Jedna z definic gentlemana říká, že gentleman je muž, který se chová dobře i k lidem, které nepotřebuje. Tato definice mě napadá, když se na Linku pro rodinu a školu 116 000 obracejí rodiče s povzdechy nad chováním školy, do které jejich dítě ještě nechodí, a rádi by věděli, kde najdou zastání. Odpověď na jejich otázku je často neuspokojivá. Z našich zkušeností to vypadá, že rodič, jehož dítě není žákem dané školy, najde pochopení málokde a zastání téměř nikde.

Jak se pozná gentlemanská škola
Mgr.
Jarmila
Kubáňková
Ph.D.
metodička služeb 116 000 a 116 123, statutární zástupkyně Cesta z krize, z. ú
Takřka klasický případ je situace zápisu – na jedné straně stojí škola, na druhé dítě, které má nastoupit povinnou školní docházku, a jeho rodiče. V jednom konkrétním případu šlo o dítě, které má určitý hendikep, ale jak z MŠ, tak ze SPC má doporučení k návštěvě spádové ZŠ1).
Dle popisu volajícího se ve škole událo zhruba toto: