Eduzměna na Kutnohorsku: Komunikace mezi školou a rodiči jako jeden z klíčů ke zlepšení vzdělávání

Období koronakrize odhalilo důležitost některých vztahů v rámci českého školství, o kterých se dříve tolik nemluvilo. Rodiče se stali partnery učitelů a jejich role ve výuce dětí se výrazně posílila. A právě nastavení a způsob komunikace mezi nimi a školou se dostaly do popředí zájmu. Rodiče se začali více zajímat o to, jakým způsobem jsou dětem ve školách předávány vědomosti a jaké množství učiva musejí vstřebat. Zároveň mnohé školy pochopily, že nelze kvalitně učit děti bez aktivního přispění rodin a že to, že se rodiče zajímají o výuku a chtějí mít potřebné informace, je prospěšné pro všechny.

Angelika
Gergelová