Díváme se do budoucna!

(O motivaci zaměřené na růst)

Máme za sebou setkání s motivačními typy zaměřenými na vztahy (přítel, obránce, hvězda) i s těmi orientovanými na výkon (stavitel, ředitel, odborník). A zbývá nám ještě poslední skupina motivačních typů, lidí, pro které je změna nezbytnou součástí života. Seznamte se s DUCHEM, TVŮRCEM a HLEDAČEM, kteří při správné motivaci posunou vaši školu či školské zařízení zcela jistě vpřed.
Díváme se do budoucna!
Jak poznáme lidi zaměřené na výkon?
Zatímco lidé zaměření na vztahy ctili minulost a lidé orientovaní na výkon se soustředili na přítomnost, růstově zaměření lidé se dívají do budoucna. Proto rádi experimentují, zkouší nové, nevyzkoušené věci a nebojí se řídit intuicí. Intuice je vede k rychlému rozhodování a klidně i zariskují. Ale vždy chtějí dělat věci smysluplné, ať už samostatně nebo v menších týmech. Svou organizaci zvažují jako celek a pro něj vymýšlí budoucí vize.
Jak správně podpořit a motivovat výkonové typy?
Motivačními typy zaměřenými na růst jso