ČŠI: Několik komentářů k problematice elektronického ověřování výsledků žáků

Datum: Autor/autoři: PhDr. Ondřej Andrys, MAE, MBA, MPA Rubrika: Testování

Česká školní inspekce (dále též „ČŠI“) vyvíjí v rámci projektu Národní systém inspekčního hodnocení vzdělávací soustavy v České republice (NIQES) řadu nových metod, postupů a nástrojů pro hodnocení škol a vzdělávací soustavy. Jedním (nikoli jediným) z těchto nástrojů je také systém pro elektronické ověřování výsledků žáků v počátečním vzdělávání, který je aktuálně pilotován na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol. Níže uvádíme několik stěžejních informací vztahujících se ke smyslu a využití tohoto nástroje a pokoušíme se vyvracet také některé stále se opakující mýty a dezinterpretace.