Výzva pro střední školy a gymnázia: Nebojte se zapojit do evropského projektu CertiLingua!

Vydáno: 2 minuty čtení

Pilotní školy zapojené do projektu CertiLingua mohou udělovat tento certifikát svým žákyním a žákům, kteří kromě maturitní zkoušky/mezinárodně uznávané zkoušky v libovolném cizím jazyce prokázali schopnost aktivní spolupráce a účasti na evropských a mezinárodních projektech. CertiLingua dokumentuje schopnost žáka nebo žákyně, že je obzvláště způsobilá či způsobilý jednat na mezinárodní úrovni ve dvou a případně více cizích jazycích.

Podmínky, které musí splňovat žáci a studenti pro získání ceny CertiLingua:

• znalost prvního cizího jazyka na úrovni B2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR) a znalost druhého cizího jazyka na úrovni B1 SERR
  • absolvování 70 šedesátiminutových hodin výuky některého předmětu v cizím jazyce během posledních dvou let studia nebo 140 šedesátiminutových hodin v posledních čtyřech letech studia,
  • účast na evropských příp. mezinárodních projektech.

Podmínky, které musí splňovat školy pro získání akreditace k udělování prestižní ceny CertiLingua svým žákům a studentům:

• poskytovat výuku alespoň jednoho předmětu v cizím jazyce nebo prostřednictvím metody CLIL
  • vyučovat alespoň dva cizí jazyky
  • mít ve svém kurikulu předměty s interkulturním obsahem

MŠMT ve spolupráci s NIDV a zahraničními partnery se na obracejí na všechny střední školy a gymnázia v České republice s nabídkou možnosti zapojit se do evropské sítě CertiLingua (více o projektu na http://www.certilingua.net/). Bližší informace podají zájemcům také koordinátorky projektu za MŠMT PaedDr. Dagmar Švermová, dagmar.svermova@msmt.cza PhDr. Marie Černíková, marie.cernikova@msmt.cz.