Významná historická výročí v letech 2014–2018 v rezortu školství

Vydáno: 1 minuta čtení

Informace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva obrany a Ministerstva kultury k historickým událostem obodobí let 1914 - 1918, k prvnímu celosvětovému válečnému konfliktu a ke vzniku československého státu.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se společně s hlavním gestorem a organizátorem akcí Ministerstvem obrany a dále ve spolupráci s Ministerstvy kultury, vnitra, Čs. obcí legionářskou a krajskými úřady podílí na osvětové a vzdělávací činnosti s cílem oslovit co možná nejširší spektrum populace České republiky a především mladou generaci k posílení historické paměti a vztahu k vlasti

Společným cílem akcí je přiblížit veřejnosti problematiku 1. světové války z nejrůznějších pohledů, zvýšit celkové povědomí veřejnosti o historických událostech tohoto prvního celosvětového válečného konfliktu, zejména v souvislosti se vznikem československého státu a přispět tak nejen k rozšíření historické paměti, ale i k získání nových poznatků a odhalení dalších souvislostí té doby.

MŠMT zaměřuje mj. pozornost na významné historické události let 1914 až 1918 a doporučuje školám vhodná dílčí témata a metodické přístupy k začlenění uvedených výročí do výuky.

Významná historická výročí 1914 - 1918