Vyjádření ČŠI k nabídkám některých komerčních subjektů odvolávajících se na tzv. plošné testování

Vydáno: 2 minuty čtení

Vyjádření ČŠI k nabídkám některých komerčních subjektů odvolávajících se na tzv. plošné testování v 5. a 9. třídách.

Česká školní inspekce se setkává s tím, že školy jsou oslovovány komerčními subjekty (např. 111 TABLET SCHOOL) s různými nabídkami odvolávajícími se na druhou celoplošnou generální zkoušku ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol, či obecně na systém testování. Česká školní inspekce neposkytuje žádnému komerčnímu subjektu data ani jinak nespolupracuje na inzerovaných aktivitách (např. inzerovaná příprava na celostátní testování). Činnosti České školní inspekce vztahující se k zjišťování výsledků vzdělávání a jeho přípravě jsou zveřejňovány na domovských webových stránkách (www.csicr.cz) a na webových stránkách projektu NIQES (www.niqes.cz).

Nastavení zjišťování výsledků vzdělávání realizovaného Českou školní inspekcí nevyžaduje cílenou přípravu škol na testy. V rámci stále probíhajícího ověřování (proběhlé pilotní ověření v roce 2011, první celoplošná generální zkouška v roce 2012 a pilotní šetření a druhá celoplošná generální zkouška v roce 2013) probíhá stále vývoj v pojetí testových úloh. Cílená příprava tak není ani možná.

Po celoplošné zkoušce Česká školní inspekce testové úlohy zveřejní.