Vyhodnocení veřejné konzultace k přípravě Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2020

Vydáno: 1 minuta čtení

V lednu 2013 zahájilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy přípravu Strategie vzdělávací politiky České republiky do roku 2020 (Strategie). Dokument, který bude dokončen a předložen vládě na podzim letošního roku, si klade za cíl vytvořit rámec pro dlouhodobý rozvoj celého vzdělávacího systému. V zájmu zohlednění názorů všech klíčových aktérů v oblasti vzdělávání i široké veřejnosti je od počátku Strategie připravována co nejotevřenějším způsobem a přípravě vlastního strategického dokumentu byla proto předřazena veřejná konzultace k jejím obecným východiskům.

Průběh a výsledky diskuze, která probíhala v období od ledna do června 2013, shrnuje poprvé v ucelené podobě předkládaný materiál. Vzhledem k množství a rozmanitosti podnětů k připravované Strategii není předkládaný materiál koncipován jako detailní a vyčerpávající souhrn všech výstupů, ale spíše jako stručné zhodnocení nejdůležitějších závěrů z pohledu ministerstva školství.