Vyhlásit, či nevyhlásit konkurz na ředitele školy a jak to celé co nejlépe ošetřit?

Vydáno: 1 minuta čtení

Otázku, jestli vyhlásit konkurz na místo ředitele školy či školského zařízení, by měl zřizovatel důkladně zvážit. Samozřejmě není důvod váhat v případě, kdy stávající ředitel končí nebo došlo z jeho strany k závažnému porušení právních předpisů. Ale pokud záleží jen na zřizovateli, není od věci důkladnější zamyšlení a pečlivá příprava konkurzního řízení.

V Řízení školy online zjistíte, co vzít do úvahy při rozhodování, zda konkurz vyhlásit. Má se zřizovatel řídit názorem rodičů nebo učitelů? Zvlášť v situaci nedostatku učitelů je jistě dobré předejít tomu, aby s končícím ředitelem odešel i pedagogický sbor. Jaké náležitosti má mít vyhlášení konkurzu a jaké požadavky na uchazeče je dobré přidat k těm „povinným“, stanoveným vyhláškou? I to najdete shrnuté v pracovní situaci. Dozvíte se, jak realizovat první kolo otevírání obálek a jak sestavit konkurzní komisi v souladu s vyhláškou. Získáte také velmi detailní návod, jak vést konkurz od přivítání účastníků až po rozloučení se s nimi. Jak vybrat toho nejvhodnějšího a co dělat, když se komise nemůže shodnout?

A věděli jste, že ani uchazeč s dokonale napsanou koncepcí nemusí být ten pravý pro konkrétní školu?

Více se dozvíte v pracovních situacích v Řízení školy online.

Vyzkoušejte 30denní zkušební přístup zdarma, stačí se registrovat na https://www.rizeniskoly.cz/cz/registrace

Zdroj: Redakce Řízení školy