Veřejná diskuse „Ředitelé ZŠ: kapitáni českého školství?“

Vydáno: 2 minuty čtení

Dovolujeme si Vás pozvat na online debatu s názvem Ředitelé ZŠ: kapitáni českého školství?, která se bude konat virtuálně 28. dubna od 14:00. Debata je určená odborné i široké veřejnosti a pořádáme ji ve spolupráci s odborným partnerem redakce Řízení školy a Národním pedagogickým institutem, technické zázemí poskytuje Česká spořitelna.

Sledovat ji můžete na našem Youtube nebo Facebooku.

Online debata s názvem: Ředitelé ZŠ: kapitáni českého školství?

Ředitelé základních škol jsou klíčovými postavami, protože jsou to právě oni, kdo v roli manažerů řídí vzdělání na lokální úrovni a bez jejich přispění a přesvědčení nemá žádná pozitivní změna ve vzdělávacím systému šanci na úspěch. Zcela zásadní je role ředitele jako pedagogického lídra a dobře nastavený vztah mezi zřizovatelem a ředitelem. Kudy vede cesta ke zlepšení postavení těchto klíčových hráčů, na kterých záleží naše budoucnost, se budou zamýšlet zástupci z řad ředitelů, zřizovatelů, státní správy i byznysu.

Tato diskuse je organizována Aspen Institute Central Europe ve spolupráci s odborným partnerem Řízení školy, dále s Národním pedagogickým institutem, organizací Eduzměna a dalšími partnery. Můžete ji sledovat na našem Youtube nebo Facebooku.

Více informací: https://www.aspeninstitutece.org/event/reditele-zs-kapitani-ceskeho-skolstvi/

Řečníci

• Petra Pecková, hejtmanka Středočeského kraje
  • Martina Bětáková, vedoucí oddělení podpory škol, MŠMT
  • Marcela Erbeková, ředitelka Základní školy T. G. Masaryka, Mnichovice
  • Karel Klatovský, manažer vzdělávacích programů, Microsoft
  • Zdeněk Slejška, ředitel nadačního fondu Eduzměna

Moderátor: Tomáš Feřtek, odborný konzultant, Eduin

Do diskuse se budete moci zapojit i Vy online dotazy v průběhu debaty prostřednictvím Sli.do pod heslem #AspenEDU.

Zdroj: Aspen institut