Testování počítačové a informační gramotnosti – ICILS

Vydáno: 1 minuta čtení

Česká republika je spolu s dalšími 18 státy zapojena do Mezinárodního šetření počítačové a informační gramotnosti ICILS (International Computer and Information Literacy Study). Od 4. do 27. března 2013 se na 170 školách uskuteční hlavní sběr dat.

Do šetření jsou zapojeni žáci 8. ročníku základních škol (a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií), kteří budou pracovat s testovými moduly a žákovským dotazníkem. Dále budou učitelé, ředitelé a koordinátoři ICT odpovídat online formou na dotazníkové otázky mapující kontext využívání informačních a komunikačních technologií ve školách. Testování poskytne důležitou zpětnou vazbu o výsledcích českých žáků v mezinárodním kontextu a poskytne empirická data potřebná pro informované rozhodování v rámci vzdělávací politiky zejména na úrovni státu.

Šetření ICILS organizuje Mezinárodní asociace pro hodnocení výsledků vzdělávání (IEA, www.iea.nl). Více informací naleznete na www.icils.cz.

Šetření ICILS je součástí IPn projektu Kompetence III, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.