Propojme se! Mozaika pohledů na spolupráci škol, měst a obcí

Vydáno: 3 minuty čtení

Zveme vás na konferenci Propojme se! Mozaika pohledů na spolupráci škol, měst a obcí, která se koná ve čtvrtek 14. listopadu 2013. Konference je určená pro zřizovatele škol – starosty, místostarosty a úředníky městských samospráv.

Místo konání: Konferenční centrum PwC Česká republika, Hvězdova 1734/2c, Praha 4.
Kudy do PwC. (Účastníkům doporučujeme dopravu MHD, mimopražským parkování v nákupním centru Arkády Pankrác (možno parkovat 3 hodiny zdarma, každá další hodina je za 50,- Kč) nebo na některém ze záchytných parkovišť u stanic metra.)

Program konference: moderují Tomáš Feřtek (EDUin), Jitka Přerovská (Nadace Proměny)

9,30 – 10,00     registrace

10,00 – 10:30   zahájení konference

• Karel Strachota – ředitel programu Jeden svět na školách (Člověk v tísni)
  • Olga Shirobokova – koordinátorka Ashoky ČR

10,30 – 11,15   1. téma: Měníme prostředí, kde žijeme

• úvodní příspěvek: Helena Prokopová, Patrik Jurka – žáci ZŠ Hranice (programy Škola pro udržitelný život a Ekoškola)

panelová diskuze:

• Petr Juráček, ředitel ZŠ Ostopovice u Brna (program Bezpečné cesty do školy)
  • Miroslav Kořistka, starosta, Opava-Vávrovice (program Ekoškola)
  • Alice Jirásková, zástupkyně Klubu rodičů a přátel MŠ Letadýlko, Český Brod (program Zahrada hrou)
  • Kateřina Trochtová, starostka obce Francova Lhota (program Místo, kde žijeme)
  • Petr Švec, ředitel Národní sítě Zdravých měst ČR

11:15 – 12:00    2. téma: Posilujeme sociální vztahy.

• úvodní příspěvek: Jan Morawiec, Karolína Lukoszová – studenti 1st International School of Ostrava (projekt Active Citizens)

panelová diskuze:

• Jiří Vitanovský, starosta Deblína (programy Extra třída, One World, Many Voices)
  • Helena Martincová, ředitelka ZŠ Machov (program Škola pro udržitelný život)
  • Barbora Masopustová, učitelka, ZŠ sv. Voršily v Praze (program 72 hodin)
  • Blažena Hušková, expertka na místně ukotvené učení
  • Milan Zeibert, místostarosta Třebíče (program Varianty, Člověk v Tísni)

12,00 – 13,OO   oběd a veletrh projektů

13,00 – 13,45   3. téma: Co dokáže městský parlament?

• Příkladová studie – žáci ZŠ Ruská, Litvínov (žákovský parlament města Litvínov)
  • Květuše Hellmichová, zastupitelka města Litvínov
  • Filip Hotový (Centrum pro demokratické učení)
  • Petr Čáp (Centrum občanského vzdělávání)

13,45 – 14,00  závěrečné slovo:

• Martin Nawrath, Partnerství, o. p. s. založená Nadací Partnerství

14,00 – 15,00  veletrh projektů

Změna programu vyhrazena.

Z konference bude pořízen video záznam, který bude k dispozici na stránkách www.eduin.cz.

Konferenční poplatek: 300,- Kč (Po vyplnění přihlášky na konferenci Vám zašleme fakturu)

Konference je nyní naplněna, on-line registrace je uzavřena. Přihlásit se můžete jako náhradníci na adrese monika.mrnavkova@eduin.cz

Pozvánku na konferenci si stáhněte ZDE.

Program v pdf formátu si můžete stáhnout ZDE.

Kontakty:
Monika Mrňávková, +420 725 964 222, monika.mrnavkova@eduin.cz

Organizátoři konference:

Nadace Partnerství, Člověk v tísni, British Council, Americká obchodní komora, Centrum pro komunitní práci, Centrum občanského vzdělávání, Centrum pro demokratické učení, Sdružení TEREZA, SEV Rýchory – SEVER, Nadace Proměny, Nadace Via, Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), České rada dětí a mládeže, Centrum současného umění DOX, EDUin, Národní síť Zdravých měst, Agora CE

Za podpory:

Nadační fond Tesco, PWC, NET4GAS, Sdružení místních samospráv ČR