Pozvánka - II. celorepublikový den otevřených dveří

Vydáno: 3 minuty čtení

Ve středu 13. listopadu 2013 proběhne již II. ročník celorepublikového dne otevřených dveří (DOD 2013). Toto datum si zapište do diáře, protože budete mít jedinečnou šanci se dozvědět o všech přednostech našich škol.

Ukážeme vám, jak má vypadat vztah „škola – rodina“ a „učitel – žák“. Naši učitelé, vychovatelé i ředitelé vám předvedou, jak probíhá individuální práce s každým jednotlivým žákem, jak se na soukromých školách posuzují žákovi schopnosti, znalosti a dovednosti. Seznámíte se s rodinným prostředím, které je na většině soukromých škol samozřejmostí – studenti oslovují vyučující křestními jmény, informace o činnosti školy dostávají žáci a rodiče přímo do svých e-mailových schránek. Leckde můžete i osobně zavítat do hodiny.

Můžete na místě posoudit, nakolik je každá soukromá škola originálem a jak svým školním vzdělávacím programem reaguje na potřeby trhu práce. Dozvíte se podrobnosti například o rozšířené výuce cizích jazyků anebo využití nových technologií a IT s nejmodernějším softwarem. Technické vybavení základních i odborných učeben bývá příkladné, dnes již běžnou výbavou ve třídách jsou interaktivní tabule či projektory.

Soukromé školy navíc komunikují s regionálními podnikatelskými svazy a komorami, přímo spolupracují s firmami, a díky tomu se žáci seznámí s nejmodernějšími technologiemi v reálném prostředí. Zejména podniková učiliště mají vysokou úroveň a úzké propojení na praxi. To vše dohromady dává absolventovi soukromé školy vyšší šance na lepší uplatnění na trhu práce, protože to zvyšuje jeho konkurenceschopnost.

Je dobrým pravidlem, že každá soukromá škola má rozšířenou nabídku doplňkových aktivit. V současnosti jde hlavně o mezinárodní stáže a studijní pobyty. Naprostým standardem jsou školy v přírodě, lyžařské výcviky, pobytové zájezdy k moři, zabezpečení dopravy do školy školním autobusem a podobně.

Ptáte se, jak to bude dál se soukromým školstvím? Soukromé školy v každé moderní společnosti patří k nejkvalitnějšímu vzdělávacímu segmentu. V České republice to dokumentují dlouhodobě skvělé výsledky nejen našich absolventů, ale i úspěchy ve státních maturitách, které soukromé školy přivítaly, protože díky jejich zaručené objektivitě mohl být konečně podán nestranný důkaz o tom, že maturitu si za školné nekoupíte!

Další podrobnosti o organizaci DOD 2013 naleznete přímo na stránkách našich soukromých škol (www.soukromeskoly.cz).