Nejkvalitnější preventivní programy za školní rok 2011/2012

Vydáno: 1 minuta čtení

Odbor školství, mládeže a sportu KÚ ZK zveřejňuje seznam škol a školských zařízení s nejlepšími preventivními programy za minulý školní rok. Zveřejňujeme rovněž programy, které budou oceněny na Slavnostním vyhodnocení, které se bude konat v dubnu ve Zlíně.

Za školní rok 2011/2012 bylo ve spolupráci s okresními metodičkami prevence, pracovnicemi Krajské pedagogicko-psychologické poradny a Zařízením pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Zlín vyhodnoceno celkem 264 programů škol a školských zařízení, které odevzdaly v rámci vlastní autoevaluace.

Z tohoto počtu bylo vybráno 79 škol a školských zařízení s kvalitními preventivními programy. Z nich bylo navrženo 16 na ocenění a jedna škola byla navržena na cenu za mimořádný přínos k prevenci.

Rada Zlínského kraje na svém pátém zasedání dne 11. 3. 2013 schválila Vyhodnocení preventivních programů škol a školských zařízení za školní rok 2011/2012. Vyhodnoceným školám předá ocenění PaedDr. Petr Navrátil, radní pro oblast školství, mládeže a sportu.

V přiložených souborech je uvedeno všech 79 škol s velmi kvalitními preventivními programy, v dalším souboru 17 oceněných.

PhDr. Jarmila Peterková
krajská školská koordinátorka prevence