MŠMT zveřejňuje informace o datových schránkách pro školy

Vydáno: 1 minuta čtení

Školy a školská zařízení jsou od 1. 7. 2017 považovány za orgány veřejné moci (OVM). V souvislosti s tím jim byly zřízeny datové schránky (DS) typu OVM nebo byly jejich stávající datové schránky povýšeny na DS OVM.y za orgány veřejné moci (OVM). V souvislosti s tím jim byly zřízeny datové schránky (DS) typu OVM nebo byly jejich stávající datové schránky povýšeny na DS OVM.

Ministerstvo vnitra k tomu připravilo čtyři typy metodických materiálů, v závislosti na tom, zda školy či školská zařízení již byly/nebyly zapsány do Registru osob a zda již měly zřízenou DS právnické osoby.

Školy a školská zařízení by si tedy měly vybrat pro ně odpovídající metodický soubor a podle informací v něm postupovat.

Metodické materiály:

MSMT_0_Prehled.pdf