MŠMT ukončilo pilotní ověřování lesních tříd

Vydáno: 1 minuta čtení

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ukončilo a vyhodnotilo pokusné ověřování provozu lesních tříd integrovaných v rámci MŠ Semínko.

Pokusné ověřování probíhalo od 1. září 2010 do 31. srpna 2012. Jeho hlavním cílem bylo zjistit, zda a za jakých podmínek je možné integrovat lesní třídu do provozu klasické mateřské školy.

Ze závěrů ověřování vyplynulo, že vzdělávání v lesních třídách je možné z hlediska obsahu a výsledků vzdělávání realizovat v rámci současné podoby RVP PV a provozních podmínek mateřské školy. Ohledně úprav současně platných právních předpisů stanovujících hygienické požadavky pro školy a školská zařízení připraví MŠMT po jednání s ministerstvem zdravotnictví metodický materiál pro mateřské školy s doporučujícím postupem pro zřizování, provoz a vzdělávání v lesních třídách integrovaných do mateřské školy.