MŠMT považuje útok žáka na učitelku v Rakovníku za odsouzeníhodný

Vydáno: 1 minuta čtení

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jednoznačně odsuzuje útok žáka na učitelku v Rakovníku a předává případ k prošetření České školní inspekci.

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy dal pokyn České školní inspekci (ČŠI) k bezodkladnému prošetření celého incidentu, zejména z hlediska nastavení pravidel vnitřní bezpečnosti školy a jejich dodržování. Součástí šetření bude také prověření nastavení celkového klimatu na dané škole.

Tento incident považuje ministerstvo, ve srovnání s jinými zeměmi, za ojedinělý. Po uzavření šetření případu ze strany ČŠI zváží ministerstvo přijetí konkrétních opatření.

Ředitelé škol mají, v případě výchovných problémů žáků, možnost využívat své výchovné poradce, popřípadě školní metodiky prevence nebo se mohou obrátit na specializovaná pracoviště, jakými jsou například pedagogicko-psychologické poradny, střediska výchovné péče či místně příslušné odbory sociálně právní ochrany dětí.