Ministryně jednala se sdružením místních samospráv

Vydáno: 1 minuta čtení

O tom, jak má vypadat síť národních škol na území ČR, dnes jednala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová s předsedou Sdružení místních samospráv Stanislavem Polčákem.

"Záleží mi na tom, aby národní školy od 1. do 5. třídy zůstaly zachovány v co nejhustší síti malých obcí, protože znamenají dostupnost vzdělání pro všechny děti a také budoucnost pro naše obce. Vedle toho bychom měli společně podporovat spojené mateřské školy a základní školy 1. stupně. A také bychom měli podporovat školní družiny, aby děti měly přístup k neformálnímu vzdělávání," prohlásila ministryně Valachová a zdůraznila, že je důležité, aby maximum obcí dokázalo udržet školské zařízení.

Dalším tématem jednání byla například podpora sportu prostředníctvím malých obcí.

Záznam celého brífinku lze najít zde: 2016 0725_brifink.mp3

Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/ministryne-jednala-se-sdruzenim-mistnich-samosprav