Ministr Fiala jednal se zástupci školských asociací

Vydáno: 1 minuta čtení

Historicky první pracovní jednání mezi vedením ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a zástupci školských asociací se uskutečnilo dnes v budově MŠMT. Zúčastnili se ho kromě jiných ministr Petr Fiala a náměstek pro všeobecné, odborné a další vzdělávání Jindřich Fryč.

Schůzka vzešla z podnětu samotného ministerstva a znamená nový přístup ke spolupráci mezi MŠMT a odbornou školskou veřejností.

Zástupci profesních sdružení byli seznámeni s připravovanými kroky ministerstva do druhé poloviny volebního období a s návrhy legislativních i obsahových opatření, jejichž cílem je další zlepšování úrovně vzdělávání v České republice. Mezi tématy jednání byl zejména připravovaný kariérní systém, informace o úpravě rámcových vzdělávacích programů a připravovaná novela školského zákona.

„Považujeme za důležité, aby tyto záměry vznikaly v součinnosti s odbornou veřejností, kterou reprezentují školské asociace a sdružení. Diskuse, která dnešní informační schůzku provázela, ukázala potřebu chystané kroky ministerstva předem konzultovat s těmi, kterých se navrhovaná opatření týkají, a to zejména z důvodu posouzení dopadu navrhovaných změn na školskou praxi,“ uvedl ministr Petr Fiala.