Ministr Fiala jednal o reformě financování s Asociací krajů ČR

Vydáno: 1 minuta čtení

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala se dnes v Židlochovicích zúčastnil jednání Asociace krajů ČR. S hejtmany jednal o aktuálních otázkách regionálního školství a především o přípravě reformy financování regionálního školství.

„Naším cílem je otevřít vzájemnou diskusi o kvalitě našeho vzdělávacího systému a o nezbytné reformě financování regionálního školství. Kraje jsou důležitým partnerem pro formování a realizaci vzdělávací politiky,“ říká ministr Petr Fiala.

Dalším krokem v rámci reformy bude ustanovení pracovní skupiny složené ze zástupců MŠMT, Asociace krajů, Svazu měst a obcí a Svazu místních samospráv.

Ministr Petr Fiala seznámil členy Asociace krajů ČR také s problematikou postavení učitelů, opatřeními pro rozvoj odborného školství a také s myšlenkami připravované Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2020, jejíž zahajující konference se uskutečnila 17. ledna 2013. Více zde: http://www.msmt.cz/pro-novinare/strategie-vzdelavaci-politiky-ceske-republiky-do-roku-2020.