Jedním z evropských šampionů pro výchovu k podnikání se stala VOŠ a Střední škola technická Česká Třebová!

Vydáno: 4 minuty čtení

Ve středu 16. října se v Helsinkách uskutečnilo předávání cen The Entrepeneurial School Awards v rámci Evropského týdne odborných dovedností. Tento 5. ročník přinesl výběr až 34  inovativních akademických i odborných škol z 22 evropských zemí. Tyto instituce získaly ocenění pro špičkovou vizi a vynikající realizaci vzdělávacích programů pro podnikání. Ocenění TES Awards je každoročně předáváno pod hlavičkou neziskové organizace JA Europe.

Na předávání cen TES Awards v Helsinkách se setkalo až 62 ředitelů škol a učitelů, kteří získali ocenění. Osobně jsem velice hrdý, že nominaci a ocenění za rozvoj podnikatelských dovedností získala právě kolegyně učitelka z naší školy. Vím, že do své práce dává skutečně maximum a dokáže tak motivovat řadu studentů k novým výzvám. JA EUROPE TES AWARDS je milým poděkováním za dosavadní práci Jarky i několika týmů našich studentů,” komentuje úspěch Jan Kovář, ředitel Vyšší odborné školy a Střední školy technické v České Třebové. Pan ředitel si je velmi vědom skvělé péče o studenty paní učitelkou Jaroslavou Knířovou, která se taktéž účastnila předávání cen. Takovéto ocenění nepřichází každý den a já ho zažívám poprvé. Jsem šťastná a velmi si ho cením. Zároveň jsem vděčná za to, že jsem mohla poznat ostatní oceněné z celé Evropy. Všichni jsou to skvělí lidé a zapálení pro věc. Vzájemná výměna zkušeností je k pro mě k nezaplacení,” sděluje s nadšením učitelka z oceněné školy paní Jaroslava Knířová.

Expanze podnikatelského vzdělávání v celé Evropě je do značné míry způsobena iniciativou ředitelů a učitelů, kteří využívají každé příležitosti, aby pomohli připravit své studenty na budoucnost práce.

„Studenti, kteří se účastní těchto vzdělávacích programů, rozvíjejí svou kreativitu, zvyšují si sebevědomí a rozvíjejí svou vynalézavost. Jejich výsledky a hodnocení se v jiných předmětech zlepšují. Účast přináší výhody i školám: studie ukazují, že udržení učitelů v těchto školách je vysoké, až 90%! Pořádáním této každoroční slavnostní příležitosti chceme ocenit jejich vynikající práci a poděkovat jim za jejich vizi a obětavost. Školy budoucnosti budou určitě vypadat jako tyto školy, oceněné cenou TES Awards,” řekla Caroline Jenner, ředitelka JA Europe. Právějednotlivé školy byly na národní úrovni hodnoceny speciálními komisemi složenými ze zástupců národních kanceláří JA a školských úřadů. Ve svých zemích se umístily jako nejlepší podle klíčových ukazatelů podporujících udržitelnost podnikatelského vzdělávání: kvality školní strategie, využití vhodných zdrojů, relevantního vzdělávání učitelů, zapojení místních a podnikatelských komunit a rozsahu sítě nejlepších praktických postupů školy.

The Entrepreneurial School Awards 2019 - oceněné školy

• AUSTRIA - BG/BRG Stainach
  • AUSTRIA - Handelsakademie Hallein
  • BELGIUM - Immaculata MariaInstituut Roosdaal