Firma na testy do škol byla poslední roky ve ztrátě 12 milionů

Vydáno: 1 minuta čtení

Společnost Tardigrad International Consulting, které ministerstvo vnitra svěřilo čtvrtmiliardovou zakázku na dodávky antigenních testů do škol, je od doby svého vzniku v říjnu 2016 v celkové ztrátě téměř 12 milionů korun. Za rok 2019 prodělala 2,4 milionu, přičemž obrat překročil 6 milionů.

Vyplývá to z čerstvých údajů založených tento týden na obchodní soud.

Firma doposud žádné informace o svém hospodaření nezveřejňovala. Stalo se tak až poté, co ji ministerstvo vnitra vyhlásilo jako dodavatele testů. Údaje se v internetové verzi obchodního rejstříku objevily včera odpoledne.

Vláda přes všechny pochybnosti o regulernosti soutěže i výsledné ceně nechala zakázku běžet. Vítězné firmě vláda hodlá poslat o 40 milionů korun víc, než nabídl další z uchazečů.

Více informací

Zdroj: https://neovlivni.cz/firma-na-testy-byla-posledni-roky-ve-ztrate-12-milionu/?fbclid=IwAR1M_M0HUFqtoYNSqxmqF_I37fjRDcjo-sMkxC-ZLw5AQn3EDs_yCyC_WH0