EDUin spouští celostátní soutěž webů škol pro všechny ZŠ a SŠ nazvanou sCOOL web 2015

Vydáno: 2 minuty čtení

Naším cílem není primárně závodit, předhánět se, bojovat a stavět někoho na piedestal. Chceme především pomáhat všem školám zlepšovat svůj web a nabídnout jim inspiraci prostřednictvím nejpovedenějších webů českého školství“, říkají o soutěži její organizátoři.

Klíčová jsou v každé soutěži hodnotící kritéria. Záměrem je poskytnout úplně každé škole, i té, která se nerozhodne do soutěže přihlásit, jakýsi evaluační rámec, kde si může sama posoudit svůj web a rozhodnout se, co na něm ještě může vylepšit.

Kritéria jsou rozdělena do čtyřech celků, každé kritérium má transparentně popsány tři kvalitativní úrovně, které jsou pro přehlednost zvýrazněny barvami semaforu. V soutěži bude posuzována především otevřenost školy a poskytované informace směrem k veřejnosti, použitelnost webu v každodenním provozu, ale i aktuální témata jako kyberbezpečnost či podpora moderních technologií.

Soutěžní kategorie:

Kategorie A

ZŠ neúplně organizované (škola tvořena pouze třídami prvního stupně, jednostupňová škola, neúplná škola, malotřídka).

Kategorie B

ZŠ plně organizované (první i druhý stupeň).

Kategorie C

Střední školy.

Přihlášky od 1. do 30. září.

Součástí bude i odborná konference 20. 11. od 10.00 v Praze ve velkém sálu Nové radnice.

Účast v soutěži i na konferenci bude pro přihlášené díky podpoře partnerů zdarma.

Všechny informace o soutěži najdete na www.scoolweb.cz