Doplňující informace k realizaci 2. celoplošné generální zkoušky ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol

Vydáno: 2 minuty čtení

Na základě konkrétních poznatků z pilotáže testových úloh před generální zkouškou (pilotáž byla provedena ve dnech 25.–27. 3. 2013) i s ohledem na opakované dotazy z mnoha škol upřesňujeme konkrétní informace k provedení testování.

Druhá celoplošná generální zkouška ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol probíhá v celém čtyřtýdenním období od 13. 5. do 7. 6. 2013. Rozvržení v jednotlivých dnech pro třídy (případně skupiny) a předměty závisí zcela na konkrétní škole (neplatí tedy již omezení, které bylo uplatněno v první generální zkoušce v roce 2012, kdy bylo možné testovat konkrétní předměty v rámci týdne v přesně vymezených dnech).

Obecně je třeba počítat s následující časovou dotací:

45 minut pro český jazyk a matematiku

60 minut pro cizí jazyk

Dále je nutné pro realizaci každého testu vyhradit dalších cca 20 minut pro některé činnosti související s přípravou a ukončením testu (rozdání hesel žákům, úvodní instrukce, seznámení se s programem formou tutoriálu, seznámení žáků s úvodními základními výsledky atd.).

Delší čas může přicházet v úvahu pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, neboť jedním z možných uzpůsobení pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami je právě prodloužení časové dotace o 15 nebo 30 minut.

Důležité upozornění:

Rovněž připomínáme, že do 15. 4. 2013 je nezbytně nutné zaregistrovat a přihlásit všechny dotčené žáky k účasti v generální zkoušce a v jednotlivých předmětových testech (přihlášení musí být provedeno v modulu IDM). V případě jakýchkoli dotazů k procesu přihlašování a registrace žáků i v případě jakýchkoli jiných dotazů týkajících se generální zkoušky prosím neváhejte kdykoli kontaktovat telefonickou linku podpory na čísle 800 409 999, kde jsou odborní pracovníci připraveni poskytnout veškeré konkrétní informace včetně případné instruktáže „krok po kroku“. Zmíněné procesy jsou také popsány v uživatelských příručkách na webech www.niqes.cz (-zde-) nebo www.csicr.cz (-zde-).