Dětský psycholog a pedagog Václav Mertin je druhým nositelem Ceny Wolters Kluwer

Vydáno: 1 minuta čtení

Václav Mertin je legendou ve svém oboru. Pětatřicet let pomáhá dětem v pedagogicko-psychologických poradnách, přednáší na Filosofické fakultě, je autorem nebo spoluautorem třinácti publikací. Zabývá se školní problematikou, poruchami učení a chování nebo střídavou péčí. Jeho celoživotním tématem je domácí vzdělávání.

Řízení školy onlineNezastupitelnou úlohu má i v rámci našeho nakladatelství.

Je duchovním otcem časopisu Školní poradenství v praxi, jeho odborným editorem, přispívá do dalších časopisů.

S ohledem na respekt veřejnosti i bohatou publikační činnost už by mohl mít nejméně docenturu. Jenže z principu nesouhlasí se systémem získávání vědeckých titulů a odmítá se do něj zapojit, a to i přesto, že je to pro něj nevýhodné.

Za tento postoj i celoživotní dílo si zaslouží Cenu nakladatelství Wolters Kluwer.

Gratulujeme a moc si vážíme naší spolupráce!

Zdroj: Redakce Řízení školy

Václav Mertin pro redakci Řízení školy