České školství v digitalizaci zaspalo. Minimální standardy digitální výuky splňuje méně než 10 procent velkých základních škol

Vydáno: 1 minuta čtení
  • Dřívější vláda sice na zavádění digitálního vzdělávání do škol vytvořila strategii, z papíru se toho ale zatím do učeben moc nedostalo. Hlasitě to kritizuje i muž, který dostal tuto oblast na starost - bývalý ministr financí a někdejší šéf Microsoftu Ivan Pilný (ANO). Místo aby stavěl digitální učebny, investoval stát třeba do vytváření průzkumů, které v roce 2020 řeknou, jaké digitální dovednosti budou potřeba.

Na zavádění digitálních učeben, kterých je v Česku dosud jen několik desítek, stát zatím peníze přímo nevyčlenil. Je to správná cesta? Je české školství schopno adekvátně zareagovat na změny na pracovním trhu? Více o tématu, ke kterému se vyjadřuje i bývalý ministr financí a někdejší šéf Microsoftu Ivan Pilný, si můžete přečíst v tomto článku.

Zdroj: https://archiv.ihned.cz/c1-66152010-ceske-skolstvi-v-digitalizaci-zaspalo-minimalni-standardy-digitalni-vyuky-splnuje-mene-nez-10-procent-velkych-zakladnich-skol