Budoucnost předškolního vzdělávání

Vydáno: 3 minuty čtení

Konference k podpoře předškolního vzdělávání v ČR pod záštitou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové a předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka s názvem Budoucnost předškolního vzdělávání.

Akce se uskuteční ve středu 29. května od 10 hodin v budově Poslanecké sněmovny, ulice Sněmovní 1, Praha 1.

Konference je zaměřena na podporu předškolního vzdělávání v intencích posledních legislativních změn. Prostor bude věnován odborné diskuzi o posuzování školní zralosti a rozvoji čtenářské a matematické pregramotnosti u dětí předškolního věku, a také představení možností nového formátu DVPP, který se těmto oblastem věnuje (www.edulabcr.cz/dvpp-pregramotnosti).

Součástí konference budou praktické ukázky práce mateřských škol, které jsou Metodickými centry pro předškolní vzdělávání v jednotlivých krajích. Účastníkům dále připomeneme možnosti čerpání dotací z EU pro mateřské školy (více o dotacích na www.edulabcr.cz/sablony).

Otevřeme také téma přípravy budoucích učitelů v kontextu s moderními trendy.

Konference se koná pod záštitou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové a předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka. Uskuteční se 10. 5. 2017 v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Sněmovní 1, 118 00 Praha 1 – Malá Strana, 2. patro. Pro vstup je nutné předložit platný občanský průkaz.

Účast na konferenci je bezplatná.

Více informací najdete v pozvánce nebo na: http://akademie.edulabcr.cz/udalosti/budoucnost-predskolniho-vzdelavani.

Svou účast prosím potvrďte do pátku 26. května na: amarsalkova@edulabcr.cz, nebo tel. č. 730 870 013.

09.00–10.00 Registrace účastníků
10.0010.05   Úvodní slovo (Mgr. Vlasta Bohdalová, poslankyně PČR)
10.05–10.25  Legislativní změny v souvislosti s novelou školského zák(Mgr. Romana Studýnková, ředitelka Gymnázia Jana Blahoslava a SPgŠ                                        Přerov, předsedkyně Asociace SPgŠ ČR)na a jejich dopad na život mateřských škol
(Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D., ministryně školství, mládeže a tělovýchovy)
  Legislativní změny v souvislosti s novelou školského zákona a jejich dopad na život mateřských škol

(Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D., ministryně školství, mládeže a tělovýchovy)

Školní zralost z pohledu povinné školní docházky.
(Mgr. Hana Otevřelová, speciální pedagožka)

10:45-11:15 význam čtenářské a matematické pregramotnosti
(PhDr. Veronika Laufková, Ph.D., Katedra české literatury PedF UK, PhDr.Michaela Kaslová, Katedra matematiky a didaktiky matematiky PedF UK)
11:15-11:30 Profesní rozvoj předškolních pedagogů
11:30-13:00 Oběd
13.00–13.20  Dvouleté děti v mateřské škole
(PhDr. Václav Mertin, zástupce vedoucího Katedry psychologie FF UK Praha)

Syndrom vyhoření v pedagogických profesích
(doc. PhDr. Irena Smetáčková, Ph.D., tajemnice Katedry psychologie PedF UK)

13.40–14.00 Fonematické uvědomování
(PhDr. Miroslava Nováková Schöffelová, Ph.D., Katedra učitelství a humanitních věd VŠCHT Praha)
14.00–14.30  Školka hrou v praxi – praktické ukázky práce z oblasti čtenářské matematické pregramotnosti
(Zuzana Jilemnická, MŠ Arbesova Česká Lípa, Mgr. Bc. et Bc. Kateřina Chytilová Hrabcová, Mgr. Michaela Hučínová, MŠ Rooseveltova Olomouc, Šárka Rummelová, MŠ Sbíhavá Praha)

Závěrečné shrnutí a diskuse
(Mgr. Miluše Vondráková, vedoucí metodička pro primární a preprimární edukaci, EDUkační LABoratoř)

• Dopravní spojení MHD z Hlavního nádraží:
    • Metrem linky C (směr Háje) do stanice Muzeum, přestup na linku A (směr Nemocnice Motol) do stanice Malostranská a následně tramvají na zastávku Malostranské náměstí.
  • V případě otázek ohledně konference nás prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu info@edulabcr.cz či telefonicky na čísle 212 245 509.
  • Registrace na konferenci probíhá prostřednictvím e-mailu info@edulabcr.cz či telefonicky na 212 245 509.
  • Pro vstup do budovy Poslanecké sněmovny je nutné předložit platný občanský průkaz.