30 asistentů do výuky angličtiny

Vydáno: 1 minuta čtení

Hledáme střední školy z regionů České republiky, na které od září 2022 umístíme 30 asistentů do výuky anglického jazyka. Školy mohou podat přihlášku do 31. prosince 2021.

Mladí Američané jsou po dobu celého školního roku finančně zajištěni Fulbrightovým stipendiem, a škole tak nevznikají žádné finanční náklady navíc. Fulbrightův program asistentů ve výuce angličtiny běží již přes deset let. Počet asistentů byl v začátcích nižší, od roku 2017/2018 na střední školy díky zvýšenému příspěvku Ministerstva školství umisťujeme pravidelně 30 asistentů.

Asistenti působí na všech typech středních škol s maturitou, tedy na průmyslových, zdravotnických, zemědělských, obchodních, uměleckých, lesnických školách i gymnáziích.

Do programu se mohou hlásit školy, které se našeho programu již zúčastnily, a sice ve školním roce 2018/2019 nebo dříve.

Podrobné informace o programu a přihlášku do výběrového řízení, najdete zde.

Pokud Vás zajímá, jak se našim bývalým stipendistům v České republice líbilo, můžete se podívat na náš blog.

Zkušenost s působením asistentky na Gymnáziu Děčín ve školním roce 2019/2020 najdete ve videu níže nebo na našem YouTube kanále.

Zdroj: https://www.fulbright.cz/hledame-stredni-skoly-pro-30-asistentu-do-vyuky-anglictiny/