1. Fáze otevírání škol a režimových opatření

Vydáno: 3 minuty čtení

(Ministerstvo zdravotnictví předběžně avizovalo termín otevření škol od 12. dubna.)

• Mateřské školy: Pouze povinné předškolní vzdělávání, ve skupinách max. po 15 dětech.
  • Základní školy: V týdenních rotacích celých tříd.
  • Málotřídní školy (do 75 žáků): Prezenčně bez rotací.
  • Základní školy 2. stupeň a odpovídající třídy gymnázií: Distančně.
  • Střední školy, konzervatoře, vyšší odborné školy: Pouze k praktické výuce (bez rotace), teoretická zůstává distančně.
  • Vysoké školy: Laboratorní a praktická výuka pro závěrečné ročníky.
  • Speciální školy (§16, ODST. 9): Prezenčně bez rotace.
  • Základní umělecké školy: Distanční výuka s možností individuálních konzultací a prezenční výuky jeden na jednoho.
  • Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky: Distanční výuka s možností individuálních konzultací a prezenční výuky jeden na jednoho.
  • Střediska volného času: Ne (případně distančně): Možnost individuálních konzultací a prezenční výuky jeden na jednoho.7
  • Domov mládeže, internát a vysokoškolské koleje: Ano, pro žáky/studenty v prezenční výuce a žáky/studenty, jimž byla vládou uložena pracovní povinnost.
  • Výuka plavání a zpěv – Ne, s výjimkou oborů, ve kterých se jedná o činnosti zásadní pro naplnění příslušného vzdělávacího programu, za dodržení omezeného počtu osob ve studijních skupinách (max. 6 osob) a rozestupů.
  • Tělesná výchova – Ne, s výjimkou oborů, ve kterých se jedná o činnosti zásadní pro naplnění příslušného vzdělávacího programu.
  • Školy v přírodě, adaptační kurzy, sportovní kurzy, školní výlety – Ne.

Režimová opatření naleznete zde

Konzultace

• Individuální konzultace pro všechny druhy škol a poradenský systém.
  • Umožnění dobrovolných skupinových konzultací v max. počtu 6 žáků a za dodržení režimových opatření pro:

1) Znevýhodněné žáky 2.st. ZŠ a znevýhodněné žáky SŠ,
2) 9. ročníky ZŠ pro předměty k přípravě na přijímací zkoušky na SŠ,
3) Závěrečné ročníky SŠ pro předměty ke všem druhům závěrečných zkoušek.

Zkoušky

1. Pouze do 20 osob ve skupině, s režimovými opatřeními a rozestupy pro:
    1) Přijímací zkoušky, maturitní zkoušky, závěrečné zkoušky a absolutoria.
    2) Zkoušky konané na základě mezinárodních dohod.
  2. Pouze do 10 osob ve skupině, s režimovými opatřeními a rozestupy pro:
    1) Zkoušky na vysokých a vyšších odborných školách.
    2) Jazykové a nostrifikační zkoušky

Školní kluby a družiny

• Pouze pro prezenčně vzdělávané za dodržení homogenity skupin stejné jako ve třídě.

Zdroj: MŠMT; https://tadeo.uiv.cz/msit/VIT/pe.pdf